O nás:                                                                                                                              

 

 

Capoeira Cordão de Ouro byla založena v lednu roku 2015 tady v České republice jako první a je součástí světově známé skupiny Cordão de Ouro, kterou založil Mestre Suassuna (Reinaldo Ramos Suassuna). 
Naše skupina praktikuje tréninky, které zahrnují prvky boje, tance (maculele, samba), akrobacie, učíme se hudbu, která je neodmyslitelnou součástí capoeiry a také hraní na hudební nástroje. To vše vede k seznámení se s brazilskou kulturou.

WEB: www.grupocordaodeouro.com.br/index.php

Mestre Suassuna:                              

Mestre Suassuna vlastním jménem Reinaldo Ramos Suassuna.
Narodil Ilhéus, Bahia v Brazílii a je zakladatelem mezinárodní organizace Cordão de Ouro.
Mestre Suassuna se začal věnovat capoeiře na počátku roku 1950, neboť mu vzhledem k postižení nohou lékař doporučil sport.
 
Na počátku roku 1960 se stal na tolik dobrým capoeiristou, že dostal mnoho pozvánek pro představení své capoeiry jak v Brazílii, tak v zahraničí.
 
V roce 1965 se přestěhoval do města São Paulo, kde se chtěl více věnovat capoeiře a jeho záměrem bylo také založit zde svoji akademii, kde by mohl vyučovat capoeiru a předat svoje zkušenosti svým studentům. Jeho posláním bylo rozvíjet capoeiru jako folklór a sport. Toto období pro něj bylo velmi fyzicky
a psychicky náročné, neboť byl na počátku své kariéry a zároveň byl vzdálený
od svých přátel a rodiny.
 
V září roku 1967 založil spolu s Mestrem Brasilia „Asociaci Capoeira Cordão de Ouro“.Dnes je Mestre Suassuna velmi oblíbený a respektovaný.
 
Je také velmi hrdý na strukturu své skupiny, která je plná kreativity a její větve sahají do celého světa.
 
Mestre Suassuna je producentem několika koncertů, nazpíval 4 CD a je ředitelem Cordão de Ouro.
Podílel se také sám na rozvoji capoeiry – vymyslel styl Miudinho, což je hudební rytmus s výrazným stylem bojového umění. Jedná se o hru (jogo), která je velmi blízká, těsná a proto je možné ji praktikovat na velmi malém prostoru.

Mestre Joguinho:                              

Důležitou osobností je Daniel Alves dos Santos alias Mestre Joguinho.  

Narodil se 18. dubna 1978 ve městě Campinas. S capoeirou začal ve svých 14ti letech a pod vedením  Mestre Kito (mistra Kita) trénoval až do druhého stupně capoeiry (zelenožlutý pásek).

Z osobních důvodů musel Mestre Kito přerušit svoji výuku capoeiry a tak Daniel přestoupil do akademie  Cordão de Ouro v Campinas - do učení k Mestre Cicero (mistrovi Cicerovi). V roce 1996 začal učit Mestre Joguinho své vlastní studenty ve městě Sumaré / SP.

V roce 1999 získal titul profesora. Díky Mestre Cicero měl možnost se setkat se světově známými mistry capoeiry jako Mestre Suassuna, Mestre Jogo de Dentro, Mestre Deputado, Mestre Maia, Mestre Mauro Gomes, Mestre Joel, Mestro Gato, Mestre Leopoldina, Mestre Peixinho, Mestre Ramos, Mestre Nilson, Mestre Cabello, Mestre Paulinho Sabiá, Mestre Cobra Mansa a mnoha dalšími.

Podílel se a navštěvoval všechny významné akce skupiny Cordão de Ouro. 

V roce 2002 získal titul Contra Mestre. Cestoval po Brazílii, což výrazně přispělo k jeho rozvoji a jedné z těchto cest dostal pozvání vyučovat své třídy v zahraničí a to:
Cordão de Ouro Izrael
Cordão de Ouro Lowa, Chicago a San Diego
Cordão de Ouro Francie, Itálie a Anglie
Cordão de Ouro Chile, Bolívie a Mexiko

V roce 2010 získal mistra capoeiry 1.stupně, které mu udělili Mestre Cicero a Mestre Suassuna. 

V roce 2017 obhájil svůj další titul a to mistra capoeiry 3.stupně.

V současné době se věnuje výuce capoeiry v neziskových organizacích, školkách, školách a akademiích v Campinas, Hortolândia a Sumaré.Nové stránky: www.jddcapoeira.com