Hudba tvoří nedílnou součást capoeiry. Taneční krok a celý boj je veden rytmem hudby...

Mezi nejdůležitější hudební nástroje patří:

Berimbau

tradiční hudební nástroj, symbol capoeiry. Berimbau je nejdůležitějším nástrojem, ke kterému je třeba přistupovat s úctou, přisuzují se mu magické
vlastnosti. Hráč na berimbau gunga vede rodu, určuje počátek i konec hry, její rytmus a může vyvolávat hráče. Berimbau svým tvarem připomíná luk, skládá se z kovové struny napnuté na ohebném klacku a tykve, která slouží jako rezonátor. Pomocí placatého kamene (pedra) a dřevěné tyčky (baqueta) se vyluzují tři základní zvuky, které se kombinují do množství rytmů. Jsou tři druhy:Gunga (hlubší zvuk), Media, Viola (vyšší zvuk)
 

Atabaque

je vysoký, dřevěný afro-brazilský ruční buben. Tradičně se vyrábí z jacarandového dřeva. Je užíván v bojových uměních capoeira, maculelê a v rituálech kandomble. Existují tři typy tohoto bubnu, v capoeiře je užíván pouze jeden, zatímco jinde obvykle všechny tři.
 

Pandeiro

neboli tamburína se dělí pro angolu a pro regional. Angolářské pandeiro se většinou vyrábí ze zvířecí kůže (blána) a dřevěných částí (neobsahuje umělou hmotu, ani kov). Kdežto pandeiro pro regional může obsahovat kovové součásti + blána může být z plastu.

Agogó

hudební nástroj vyrobený ze dvou vydloubaných ořechů připevněných na dřevěný klacek. Další varianta nástroje, používaná především v sambě, je provedena z kovu a představuje dva spojené zvonce.
 

Reco-Reco

je dřevěný hudební nástroj tvaru válce, který má vroubkovitý vzor a hraje se na něj za pomocí dřevěné tyče