Co je capoeira?
Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou. Kolébkou capoeiry je brazilský stát Bahia, která je historicky negativně poznamenána masovým dovozem afrických otroků. Capoeira je tradičné považována za jeden z nejvýznamnějších fenoménů původně africké - především pak angolské - kulturní tradice.
Pyšní titulem nejrychleji se rozvíjejícího bojového umění na světě, které si našlo cestu i k nám do České republiky. Ve 20. století je považována za jednu ze sportovních aktivit, které přinášejí řadu výhod pro tělo a mysl, neboť při nich dochází ke zvýšení tepové frekvence (během jedné hodiny tréninku můžete ztratit až 688 kalorií), ale také podporuje soustředění, postřeh, hbitost, rovnováhu těla, posiluje svaly a podporuje fyzickou vytrvalost. Další její výhodou je, že není věkově omezená.
Capoeira je odlišná od ostatních bojových umění tím, že je doprovázena hudbou. Capoeira je výbornou terapií proti stresu, je totiž plná pozitivní energie!

Capoeira i pro děti? Rozhodně ANO! Proč?
Uvažujete o volnočasové aktivitě pro Vaše dítě? Vybíráte jestli pro něj bude vhodná hra na hudební nástroj, gymnastika, zpěv, kreativní kroužek, učení se cizím jazykům a nebo kolektivní sport? Což takhle spojit vše dohromady a dát jej/ji na capoeiru? Capoeira je totiž hra, ale také zábava. Capoeira je tanec, ale také boj. Capoeira je zpěv, ale také hra na hudební nástroje. Capoeira je kultura, ale také sport. Capoeira je především přátelství a energie!
Zlepšuje koordinaci těla, posiluje ho a napomáhá psychické rovnováze.
Pokud uvažujete o volnočasové aktivitě pro vaše dítě, tak neváhejte. Capoeira je totiž pro všechny bez ohledu věk, nadání a předchozí zkušenosti.

Jak trénink probíhá?
Lekce jsou rozděleny do tří kroků: protažení a zahřátí, základní trénink a nakonec nejdůležitější část tréninku, která obsahuje základní pohyb včetně sekvencí, posilování břicha, paže a nohou, akrobacie a také výuky zpěvu a hraní na hudební nástroje

Co s sebou?
Pohodlné oblečení, pití a dobrou náladu...